Gry dla dzieci, które bawią i uczą

zabawki edukacyjne


Producenci gier dla dzieci prześcigają się w wymyślaniu zabawek, które zachwycą maluchy i trafią w ich zainteresowania. Coraz częściej stawiają oni na to, aby ich produkty, oprócz funkcji rozrywkowej, wspierały również rozwój dziecka. Dziś zapraszamy na krótki przegląd gier, które łączą w sobie te dwie funkcje.

Gry planszowe

Tego rodzaju gry to świetny sposób na urozmaicenie dziecku zabawy. Gry planszowe dla dzieci to nie tylko świetna rozrywka w gronie rówieśników, rodzeństwa czy innych członków rodziny, ale również doskonała okazja do tego, aby ćwiczyć swoje umiejętności logicznego myślenia sprytu, wyobraźnię, a także refleks. Zaletą planszówek jest fakt, że każda kolejna gra może mieć zupełnie inny przebieg, gdyż jej scenariusz zależy od podejmowanych decyzji przez każdego z graczy. Gry planszowe dla dzieci sprawdzą się podczas zabawy w domu i będą idealnym remedium na nudę czy niekorzystną pogodę, która ogranicza możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Gry edukacyjne

Kolejną grupą zabawek są gry edukacyjne, które moga mieć formę planszówek lub gier elektronicznych. Tego rodzaju gry opierają się zwykle na konkretnej dziedzinie nauki i mają za zadanie uczyć oraz utrwalać podstawową wiedzę dziecka w formie quizów, testów czy zadań do wykonania. Większość tego rodzaju gier umożliwia zabawę w pojedynkę, więc dziecko może samodzielnie spędzać czas z grą bez konieczności angażowania drugiej osoby.

Zabawki – eksperymenty

Ten rodzaj zabawek z pewnością przypadnie do gustu dzieciom, u których już wykształciły się pierwsze zainteresowania określoną dziedziną nauki. Zestawy eksperymentów to zabawa polegająca na przeprowadzaniu ,jak sama nazwa wskazuje, eksperymentów naukowych, które w prosty i zrozumiały sposób tłumaczą prawa rządzące światem. Wśród tego rodzaju zestawów znajdziemy te dedykowane chemii, fizyce, biologii, a także eksperymenty związane z mechaniką i robotyką. Tego rodzaju zabawki przewidziane są głównie dla dzieci w wieku od 7-8 lat wzwyż. Świetna zabawa jest tu gwarantowana. 

Zabawki kreatywne

Dzieci rozwijają swoją wyobraźnię niemal podczas każdej zabawy, jednak niektóre zabawki mogą im w tym szczególnie pomóc. Mamy tu na myśli wszelkiego rodzaju zabawki kreatywne, które umożliwiają tworzenie prawdziwych dzieł szuki za pomocą masy plastycznej, odlewów gipsowych czy różnego rodzaju akcesoriów do malowania, wycinania bądź wyklejania. Taka zabawa to świetny sposób na nudę i jednocześnie doskonała lekcja kreatywności. 

Zabawki interaktywne

Te zabawki dedykowane są przede wszystkim najmłodszym. Pod postacią słodkich piesków, ptaszków czy innych zwierzątek, a także lalek, dzieci mogą uczyć się rozpoznawania dźwięków, kolorów, cyfr czy poznawać proste piosenki. Zabawki kreatywne potrafią bowiem mówić, śpiewać, a nawet się poruszać, więc dla maluszków to doskonała atrakcja i nauka w jednym.

Dzieci uwielbiają poznawać świat i już od pierwszych tygodni życia używają swoich zmysłów do odkrywania otoczenia. Wybierając dla nich różnego rodzaju zabawki eukacyjne, zapewnimy im nie tylko świetną rozrywkę na co dzień, ale również będziemy wspierać naturalny rozwój i umiejętności.

Gry dla dzieci, które bawią i uczą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry