Powrót do formy po ciąży

po ciąży

Nie tyle ciąża, co przede wszystkim sam poród to bardzo wymagający fizycznie i psychicznie czas dla kobiety. Dlatego ważne jest, aby przy porodzie przy kobiecie obecny był ojciec dziecka, który będzie ją wspierał. Wsparcie konieczne jest również po porodzie, kiedy to kobieta wraca do formy po ciąży. Wiele pań obawia się, że powrót do sylwetki będzie dla nich czymś nieosiągalnym, jednak istnieje wiele sposobów na to, aby odzyskać figurę nawet wówczas, gdy większość czasu spędzamy z naszym maleństwem.

Kiedy zacząć ćwiczyć?

Wracanie do formy po porodzie można zacząć już następnego dnia po urodzeniu dziecka. Oczywiście pierwsze ćwiczenia, które może wykonywać kobieta, nie mogą być zbyt intensywne, powinny być delikatne i głównie takie, które będą angażować mięśnie Kegla. Wzmożenie treningów może nastąpić dopiero po okresie połogu (wynosi on zwykle około 6 tygodni). Jeżeli chodzi o sport po ciąży, to najlepszym rozwiązaniem będzie bieganie lub nordic walking. Błyskawiczne efekty uzyskać można także uczęszczając na zajęcia fitness lub chodząc na siłownię.

Ćwiczenia a dieta

Kobieta, która zdecyduje się na aktywność fizyczną po porodzie, nie może zapominać o utrzymywaniu zbilansowanej diety, która powinna być bogata w różnego rodzaju witaminy (najlepiej dostarczane z naturalnych pokarmów). Stosowanie diety w przypadku karmienia piersią musi być konsultowane z lekarzem. Należy jednak pamiętać, aby w okresie regeneracji po porodzie kobiecie nie brakowało mięs oraz świeżych warzyw i owoców.

Bądź fit mamą

Urodzenie dziecka nie oznacza końca dobrej formy dla kobiety. Wręcz przeciwnie, po porodzie można wyglądać jeszcze atrakcyjniej. Ważne jest, aby powrót do optymalnej formy był dobrze zaplanowany. Ustal więc cotygodniowy plan, w którym masz czas na minimum 2 godziny treningu. Możesz go wykonywać w klubie fitness lub, jeśli masz wystarczająco dużo silnej woli i motywacji, w domu. Nie poddawaj się! Nawet jeśli tego dnia nie czujesz się na siłach, jesteś niewyspana, zmniejsz intensywność zajęć, ćwicz bez obciążenia, lecz nie rezygnuj z nich.

Powrót do formy po ciąży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry