Związek z rozwodnikiem – jak do tego podejść

związek po rozwodzie

Rozwód jest z reguły traumatycznym przeżyciem zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny, nawet jeśli przebiegł on w przyjaznej atmosferze. Zakończenie formalnego związku, który w końcu z jakiegoś powodu został zawiązany, dla wielu osób jest swego rodzaju osobistą porażką, która nadszarpuje ich poczucie własnej wartości. Związek z osobą po rozwodzie może nie być łatwy, w tym bowiem przypadku szczególne znaczenie ma zrozumienie i empatia. Jak stworzyć udany związek z rozwodnikiem?

Człowiek po rozwodzie

Osoba, która przeżyła rozwód z pewnością ma na swoim koncie swego rodzaju traumę. W związku z czym, w początkowej fazie swojej samotności poznawanej na nowo niekoniecznie chce się z kimś wiązać. I nie ma się czemu dziwić. Rozwód nigdy nie jest rzeczą łatwą dla żadnej ze stron.

Czy warto związać się z kimś po rozwodzie?

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie czy warto się związać z kimś po rozwodzie. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo trudna, ponieważ każda osoba inaczej reaguje po rozwodzie. Z pewnością związek z rozwodnikiem nie powinien się odbywać w miesiąc czy dwa po rozwodzie, ponieważ osoba taka nie jest w stanie się psychicznie jeszcze pozbierać.

Kilka dobrych rad

Dla osób chcących tworzyć związek z rozwodnikiem przygotowanych zostało kilka dobrych rad. Należą do nich:

1. Zaufanie

Najważniejsze w każdym związku jest zaufanie. Nie ma przy tym znaczenia czy chodzi o związek z rozwodnikiem czy też osobą, która rozwodu nie przeżyła. Zaufanie zawsze jest podstawą każdego związku.

2. Szczerość

Szczerość jest drugą ważną cechą związku. Jeżeli dwie osoby zaczynają się okłamywać to niestety pewne jest to, że dany związek długo trwać nie będzie. Niestety na szczerości wszystko się opiera.

3. Opowiedzenie swojej historii

Dobrze jest, aby związek rozpocząć od tego żeby jednak wszystko sobie szczerze i dokładnie opowiedzieć. W czasie takiej opowieści można też ująć rzeczy, które nie podobają nam się w partnerze. Jest to pole do szczerej rozmowy i zwrócenie uwagi na wszystkie aspekty związane z późniejszym funkcjonowaniem związku.

Budowanie związku z rozwodnikiem jest z pewnością bardzo skomplikowaną rzeczą. Niemniej nie jest to rzecz niemożliwa do wykonania. Okazuje się bowiem, że związek z rozwodnikiem będzie pewnie trudniejszy ale przy tym będzie on zdecydowanie bardziej stabilny.

Związek z rozwodnikiem – jak do tego podejść

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry