ABC depilacji laserowej

depilacja

Depilacja laserowa jest z pewnością bardzo wygodną alternatywą, jeśli chodzi o usuwanie niechcianego owłosienia. Szczególnie w okresie letnim jest to bardzo pomocne, bo nie musimy tracić czasu na wakacjach na golenie nóg czy okolic bikini. Wtedy odkrywamy coraz więcej ciała i niestety takie zabiegi to konieczność. Problem pojawia się u osób, które cierpią na podrażnienia po goleniu czy mają skłonność do wrastania włosków. Tutaj depilacja laserem jest zbawienna. Jednak jeśli chcemy zdecydować się na depilację laserową, to do zabiegu musimy się odpowiednio przygotować dużo wcześniej.

Najważniejszy jest wywiad

Przed zabiegiem musimy wybrać się do gabinetu i porozmawiać z osobą, która owe zabiegi przeprowadza. Możemy wtedy ustalić czy w naszym przypadku depilacja laserowa jest w ogóle możliwa. Istnieje wiele chorób, które są zdecydowanym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Nie możemy bowiem przyjmować żadnych leków antydepresyjnych czy przeciwtrądzikowych, a także tych z retinolami. W przypadku chorób nowotworowych wykonanie zabiegu jest również niemożliwe.

Jak przygotować się do zabiegu

Laserowe usuwanie owłosienia wiążę się z odpowiednim przygotowaniem przed. Już miesiąc przed wykonywanym zabiegiem powinniśmy przestać golić owe miejsce i odstawić wszelkie preparaty z retinolami, a także te opalające. Powinniśmy przynajmniej miesiąc przed zrezygnować z opalania, bo wtedy wykonanie zabiegu również może okazać się niemożliwe. Warto wybrać się wcześniej na konsultację przed i dowiedzieć się dokładnie czego bezwzględnie nie możemy robić przed zabiegiem.

Tuż przed zabiegiem

Kiedy nadchodzi dzień zabiegu, to powinniśmy ogolić swoje włosy maszynką dzień wcześniej. Nie możemy jednak nakładać na skórę żadnych preparatów nawet tych nawilżających. Jest to bardzo ważne i nie przestrzeganie tego punktu może zdecydowanie utrudnić zabieg.

Dla kogo polecana jest depilacja laserowa

Depilacja laserowa bikini i innych części ciała jest szczególnie polecana osobom, które mają bardzo gruby i ciemny zarost. To w tym przypadku bowiem obserwuje się najlepsze efekty. Jednak bardzo pomocna bywa także u osób, które cierpią na podrażnienia po goleniu, a także muszą borykać się z wrastającymi włoskami. Dzięki depilacji laserowej pozbywają się problemu nawet na kilka lat.

Czy depilacja laserowa boli?

Jest to najczęściej zadawane pytanie w gabinetach. Jednak nie da się jednoznacznie na nie odpowiedzieć, bo ludzie zupełnie inaczej odczuwają ból. Jedni znoszą go zdecydowanie lepiej, a drudzy gorzej. Jednak jest to porównywalne do usuwania włosów pęsetą lub golenia depilatorem. Jest to więc zdecydowanie znośny ból, a możemy pozbyć się niechcianego owłosienia nawet na kilka lat. Ból także zależy od tego w jakiej kondycji jest skóra i włosy więc może się okazać, że ból będzie bardzo mało odczuwalny u niektórych osób.
Jeśli więc problem gęstych i wrastających się włosków u danej osoby występuje, to warto zastanowić się nad depilacją laserową i zapewnić sobie rozwiązanie tego problemu nawet na kilka lat.

ABC depilacji laserowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry