Wynajem mieszkania we Wrocławiu – porady i wskazówki

wrocław

Któż nie chciałby zamieszkać we Wrocławiu? Rokrocznie o miejsce w tym pięknym mieście ubiegają się tysiące studentów, pracowników, a także przedsiębiorców. Dla tych, którzy poszukują lokum na wynajem jest właśnie ten artykuł. Znajdziecie w nim najistotniejsze informacje dotyczące najmu w tym miejscu.

Ceny najmu we Wrocławiu

Ceny najmu we wszystkich miastach w Polsce wzrosły nawet o 500 zł. Tendencja ta nie ominęła również Wrocławia. Za kawalerkę zapłacimy tutaj średnio około 1732 zł, za dwupokojowe 2239 zł, a mieszkanie większe około 3094 zł. W tej kwestii Wrocław plasuje się na trzeciej pozycji za Warszawą i Trójmiastem.

Najtaniej wynajmiemy na Psim Polu. Całkiem dobrze będą się prezentować również ceny na Fabrycznej. Jednak jedynie około 20% ogłoszeń wynajmu mieszkań dotyczy tych dwóch regionów. Najwięcej propozycji najmu znajdziemy na osiedlu Krzyki. Większa liczba ogłoszeń będzie w tym przypadku szła również z wyższą ceną mieszkań. Najdrożej będzie oczywiście na Starym Mieście, gdzie znajdują się wszystkie najważniejsze ośrodki. Zgodnie z tym, co dzieje się również w innych miastach – w przeciwieństwie do sytuacji sprzed kilkudziesięciu lat – to właśnie centra miast stają się najbardziej ekskluzywne i pożądane. A co za tym idzie, również najdroższe.

Kiedy najlepiej szukać mieszkania?

To zależy czego oczekujemy. Jeśli dużego wyboru, to dobrym pomysłem będzie rozpoczęcie poszukiwań w sierpniu lub wrześniu, gdy rozpoczyna się rok akademicki. Większej ilości mieszkań na wynajem możemy się również spodziewać pod koniec czerwca i na początku lipca. Wtedy też, możemy spodziewać się bardziej atrakcyjnych cen – o ile wynajmujący nie przeznacza swojego mieszkania w tym czasie dla turystów.

Gdzie szukać mieszkania?

Najbezpieczniej jest skorzystać w tej kwestii z pomocy biura nieruchomości. Zadba ono o poprawność prawną transakcji. Przedstawi nam również prawa najemcy mieszkania. Prawa najemcy mieszkania są przez większość osób bagatelizowane lub pomijane. Jednak ich znajomość pozwoli nam stwierdzić nadużycie ze strony wynajmującego i chronić swoje interesy.

Wynajem mieszkania we Wrocławiu – porady i wskazówki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry