Biżuteria i dodatki idealne do sylwestrowej stylizacji

sylwester

Choć sylwester 2020/2021, ze względu na pandemię, będzie inny niż wszystkie do tej pory, bez bali i innych hucznych zabaw, nic nie stoi na przeszkodzie, by zorganizować skromną domówkę w stałym gronie, a nawet tylko dla dwojga. Panie zapewne nawet w takich okolicznościach będą chciały wyglądać prawie tak pięknie, jak wówczas, gdyby wybierały się na wielką fetę. Jak można to sobie zapewnić? 

Kluczowy odpowiedni wybór

Sylwestrowa noc to jedyna taka okazja w roku, podczas niej można więc pozwolić sobie na więcej, a nawet warto zabłysnąć. O doborze szałowej biżuterii powinny pomyśleć zwłaszcza te panie, które stawiają na stonowane kreacje, wybierają na przykład klasyczną małą czarną czy komplet składający się z bluzki i spodni. Wówczas biżuteria może być najmocniejszym elementem stylizacji lub dopełnić jej elegancki charakter. W takim przypadku warto również postawić na niebanalne buty i torebkę, które już, uwaga, wcale nie muszą do siebie pasować, a nawet nie powinny! Sylwester to też jedyna noc w roku, w czasie której można postawić na ekstrawagancję graniczącą z dobrym gustem. Jeśli więc zawsze marzyłaś, by założyć srebrne buty czy dobrać torebkę całą wyszywaną cekinami, noc sylwestrowa będzie idealnym momentem!

Ogólna zasada mówi też, że do stonowanych kreacji można wybierać mocno zwracającą uwagę, efektowną i okazałą biżuterię, zaś jest zdobna jest kreacja, biżuteria musi być skromna lub należy całkiem z niej zrezygnować. Jest to prawda, ale nie do końca, zawsze bowiem możesz, rezygnując z naszyjnika z powodu efektownego dekoltu, postawić na przykład na rzucającą się w oczy bransoletkę czy duże kolczyki. Świetnie sprawdzą się w takiej kreacji bransoletki ręcznie robione, które będą ciekawym akcentem stylistycznym dodającym całości charakteru.

Ważna wygoda 

Noc sylwestrowa to wiele godzin szaleństwa, a także, zwykle, tańce. Warto zatem zadbać też o kwestię wygody. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wielką bransoletę czy kolczyki mieć tylko na wejściu, a potem je zdjąć, by nie przeszkadzały. Jeśli jednak chce się, by biżuteria ozdabiała stylizację (i właścicielkę) przez całą noc, warto uwzględnić kwestię wygody podczas swojego wyboru. O czym należy pamiętać? O tym, że biżuteria z kamieniami i innymi wystającymi elementami może zaczepiać się o ubrania (nie tylko własne, ale też cudze), a nawet je niszczyć! Szczególnie przy tym podatna na to jest koronka. Ciężkie elementy mogą też być niewygodne podczas tańca, a nawet, jak naszyjniki, boleśnie uderzać o ciało czy też nie wyglądać zbyt dobrze bądź wydawać dźwięki, na przykład mało atrakcyjne brzęczenie. Lepiej też nie zakładać kolczyków, które swym ciężarem obciążają uszy czy powodują ból z powodu nadmiernego dociskania. Niektóre bransoletki też mogą wpijać się w ciało.

Jaka torebka? 

Na wielkie wyjścia bardzo efektownie prezentują się bardzo małe torebki, nie tylko kopertówki, w których pomieszczą się tylko podstawowe przedmioty, ale też mikroskopijne puzderka, które mieszczą się w dłoni, na przykład całe obsypane brokatem. Takie torebeczki pięknie wyglądają na przykład do efektownych sukni, ale… czy na pewno się sprawdzają? Tylko w przypadku, gdy naprawdę nie potrzeba mieć przy sobie określonych przedmiotów. Do takiej torebki nie zmieści się choćby współczesny telefon.

Biżuteria i dodatki idealne do sylwestrowej stylizacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry