Jak wzmocnić paznokcie?

paznokcie

Mówi się, że wizytówką każdego człowieka są buty w których chodzi. Można by się z tym zgodzić, jednak według mnie o człowieku o wiele bardziej świadczą nie buty, a paznokcie. To czy są zadbane i mocne lub też zniszczone i obgryzione, pozwala rozmówcy wywnioskować wiele o danym człowieku.

Paznokcie obrazem duszy

Zły stan paznokci jest bardzo często efektem kumulacji różnych, czasem na pierwszy rzut oka niezwiązanych ze sobą powodów.
Obok oczywistego samodzielnego uszkadzania paznokci poprzez ich obgryzanie, na ich kondycję wpływ ma wiele innych czynników. Wśród kobiet zdecydowanie najpowszechniejszym powodem jest stosowanie paznokci hybrydowych, których efektem ubocznym założenia jest osłabienie płytki paznokcia, powodując zwiększenie jego tendencji do łamania się.
Oczywiście to nie jedyny powód. Do tych najpowszechniejszych powodów osłabiania paznokci należą: prace domowe, nieprawidłowa dieta, czy też przyjmowane leki. Wszystko to ma wpływ na łamliwość i rozdwajanie się paznokci. Jak z tym walczyć?

Naturalne sposoby na mocne paznokcie

Głównym stymulantem silnych mocnych paznokci jest odpowiednia dieta. To właśnie poprawne dostarczanie wszystkich wartości odżywczych ma zdecydowanie największe znaczenie. Co powinno się znajdować we właściwej diecie? Produkty bogate w białko, ponieważ to właśnie białko jest głównym składnikiem budulcowym paznokci.

Doskonałym pomysłem na uzupełnienie braków w diecie jest wprowadzenie dodatkowej suplementacji. Jakie substancje powinny być zawarte w przyjmowanych suplementach diety? Polecane są produkty o składzie bogatym przede wszystkim w dwa pierwiastki: wapń i krzem. Przyjmowanie wapnia powoduje, że paznokcie stają się twardsze i mocniejsze, natomiast krzem znacznie poprawia ich elastyczność, co zapobiega przypadkowym uszkodzeniom w np. pracach domowych.

Innym ciekawym sposobem jest smarowanie paznokci olejkiem rycynowym. Jest on bogaty w witaminę E, która bezpośrednio wpływa na wzmocnienie paznokci. Olejek rycynowy jest bardzo polecany wszystkim, którzy uskarżają się na kruche i łamliwe paznokcie.

Jak wzmocnić paznokcie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry