Największe parki rozrywki w Europie

park rozrywki

Park rozrywki jest doskonałym miejscem do spędzenia wolnego czasu całą rodziną. Wszelkiego rodzaju atrakcje zapewniają odwiedzającym długie godziny zabawy i wybuchy radości.W takim miejscu nie sposób się nudzić. Oto największe parki rozrywki i parki wodne w Europie.

Disneyland

Umiejscowiony pod Paryżem jest chyba najbardziej znanym tego typu obiektem na Starym Kontynencie. Marzenie wielu dzieciaków. Disneyland podzielony jest na wiele atrakcyjnych stref, z których każda zabiera odwiedzającego do innego świata. Coś dla siebie znajdą tutaj miłośnicy klasycznych bajek Disneya i nowości filmowych tego studia. Bilety kosztują od 65 euro za jednodniowy pobyt do 209 euro za pięciodniowe zwiedzanie.

Legolandy

Znajdują się w Danii, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Są to ogromne parki nie tylko dla fanów klocków Lego. Miniaturki znanych budynków wykonane z klocków są główną atrakcją parków. Na ich terenie znajdują się też rozmaite kolejki, karuzele i atrakcje, która przyciągną nie tylko najmłodszych. Ceny za zwiedzanie wahają się w granicach od 160 do 190 złotych za osobę dorosłą.

Europa-Park

Znajduje się na terenie Niemiec i dzieli się aż na szesnaście obszarów tematycznych. Dwanaście kolejek górskich nie pozwoli się nudzić nawet dorosłym amatorom mocnych wrażeń. Rocznie na terenie parku bawi się ponad 5 milionów zwiedzających, co umieszcza go na szczycie europejskich rankingów.

Gardaland

Park znajdujący się we Włoszech oferuje nie tylko lądowe atrakcje, ale także wiele wodnych przejażdżek. Znajduje się w pierwszej piątce najlepiej zarabiających parków świata. Rocznie odwiedza go ponad 3 miliony osób. Gardaland dzieli się na obszary tematyczne, w których nie tylko najmłodsi z radością spędzą czas na szalonej zabawie. Park umiejscowiony jest w wyjątkowo pięknej okolicy, nieopodal jeziora Garda.

Największe parki rozrywki w Europie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry