Przeczytaj opinię zanim się zatrudnisz

opinie o pracodawcach

Często nie zdajemy sobie sprawy, że powinniśmy poświęcić czas nie tylko na znalezienie pracy, ale również na znalezienie opinii o firmach, do których aplikujemy. Opinie te mogą one istotnie wpłynąć na wybór przyszłego miejsca pracy.

Dlaczego opinie są tak ważne?

Wiele osób przeglądając ogłoszenia o pracę wysyła CV do każdego miejsca, gdzie tylko się da. Kiedy już dostaną odpowiedź i zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną często już nie pamiętają jakie były dokładnie wymagania czy szczegółowy profil danej firmy. Zdarza się, że po rozmowie dostają pracę, a że szukali jej długo, to chętnie godzą się na wszystkie warunki, bez większego zastanowienia. Następnie często przychodzi rozczarowanie, którego można było uniknąć, wystarczyło tylko przeczytać opinie o firmie, do której się aplikowało.

Gdzie można znaleźć opinie o pracodawcach?

Opinie o firmie, która nas interesuje możemy znaleźć wszędzie od portalu Facebook poprzez fora internetowe, aż po strony, które powstały głównie po to, aby zbierać takie opinie. 

Jedna opinia to za mało

Jeśli już natrafimy na jedną opinię, dotyczącą pracodawcy, który nas interesuje, nie powinniśmy na niej poprzestać. Koniecznie powinniśmy wyszukać ich więcej, ponieważ jedna, może dać nam fałszywy obraz firmy. Dlatego tak ważne jest, aby znaleźć jak najwięcej wpisów, które oceniają nasze przyszłe miejsce prawdy i wziąć pod uwagę wszystkie opisywane zalety i wady. Ważne jest też, aby zwracać szczególną uwagę na powtarzające się fragmenty recenzji. Ponieważ wada, która została wskazana przez pięć osób jest bardziej wiarygodna, niż umieszczona tylko w jednej opinii, pisanej być może pod wpływem silnych emocji.

Porównywanie opinii jest konieczne

Porównywanie opinii jest również bardzo ważne z tego powodu, że w Internecie pojawia się wiele opinii pisanych przez pracowników, którzy zostali zwolnieni z pracy i nie chcą wystawić rzetelnej opinii, a jedynie zaszkodzić pracodawcy. Nie warto więc tracić szansy na zatrudnienie w dobrym miejscu, tylko dlatego, że przeczytało się niepochlebną opinię osoby, która była bardzo wzburzona.

Wszystko to pokazuje, jak ważne jest poświęcenie czasu na znalezienie i porównanie opinii o pracodawcach, ponieważ bez tego, można popełnić duży błąd, który na zawsze pozostanie w naszym CV.

Przeczytaj opinię zanim się zatrudnisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry