Rodzinna majówka w plenerze

rodzina

Weekend majowy to wspaniała okazja na spędzenie czasu z rodziną bądź przyjaciółmi. Sprzyjająca wiosenna pogoda zachęca do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, przez co coraz więcej osób rezygnuje w tym czasie z siedzenia w domu. Jak jednak znaleźć dobry pomysł na rodzinną majówkę, który będzie równie niezapomniany, co ekscytujący i przebiegnie bez żadnych nieprzyjemnych niespodzianek?

Atrakcje dla wszystkich członków rodziny

Jeżeli na majówkę wybieramy się z dziećmi, musimy pamiętać o zapewnieniu im odpowiedniej rozrywki. Maluchy szybko się nudzą, a nawet dla nieco starszych dzieci z pewnością nie będzie atrakcją rozmowa z innymi członkami rodziny i cieszenie się słońcem. Dlatego na naszą majówkę w plenerze warto zabrać karty, gry planszowe lub ulubione książki dla młodszych dzieci, które pomogą nam zaplanować czas również dla pociechy. Nie powinniśmy jednak decydować się na korzystanie z jakichkolwiek urządzeń elektronicznych – odciągną one uwagę naszych dzieci od właściwego spędzania czasu z rodziną.

Jak spędzić weekend majowy w plenerze?

Dobrym pomysłem na wspólne spędzenie weekendu majowego może okazać się znany i lubiany piknik. Wówczas więzi rodzinne wzmocni nie tylko sama majówka, ale również przygotowania do niej. Wspólnie z partnerem lub dziećmi przygotowujemy przekąski, wybieramy akcesoria, które zabierzemy ze sobą w plener, a później możemy cieszyć się z przygotowanej samodzielnie atrakcji. Na piknik wybieramy miejsce z dala od szosy, tak aby nic nie zakłóciło naszego spokoju. Najlepiej zorganizować go na specjalnie przygotowanej łące lub w parku, gdzie będziemy mogli w pełni cieszyć się relaksem. Mniej popularne pomysły to majówka pod namiotem lub spędzona nad jeziorem. Nie znaczy to jednak, że nie możemy z nich skorzystać. Jeżeli interesują nas biwaki i jesteśmy w stanie zapewnić całej rodzinie bezpieczeństwo, majówka pod namiotem może okazać się ekscytującym sposobem na wzmocnienie więzi rodzinnych.

Oto inne pomysły na majówkę w plenerze:

  • wycieczka rowerowa
  • spływ kajakowy
  • wycieczka w góry
  • miejskie zwiedzanie

Rezygnacja z alkoholu na rzecz bezpieczeństwa

Wybierając się na majówkę w plenerze z przyjaciółmi zazwyczaj bierzemy ze sobą alkohol, jednak w przypadku rodzinnej majówki sytuacja powinna wyglądać inaczej. O ile jedno piwo nikomu nie zaszkodziło, musimy uważnie pilnować, by sytuacja nie wymknęła nam się spod kontroli, zwłaszcza jeśli spędzamy czas z dziećmi. Dbanie o bezpieczeństwo powinno być priorytetem, nawet podczas doskonale zorganizowanego wypadu. Chwila nieuwagi może sprawić, że dziecko wbiegnie do zbiornika wodnego lub zniknie nam z oczu, dlatego lepiej zapobiegać, niż później niepotrzebnie żałować wspólnego wypadu.

Rodzinna majówka w plenerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry