Biżuteria i dodatki do biurowej stylizacji

dress code

Odpowiednio dobrana biżuteria może zdziałać bardzo wiele. Każdego dnia wybieramy inną stylizację, a tym samym potrzebujemy różnych ciekawych dodatków i ozdób, dodających charakteru. Czym jest biżuteria handmade? Czy nadaje się do biurowej stylizacji?

Wymagający dress code

Jeśli na co dzień w pracy wymagany jest sztywny dress code, warto urozmaicić strój ciekawą biżuterią. Biżuteria handmade jest produkowana ręcznie, można ją znaleźć zazwyczaj w sklepach internetowych. To doskonała opcja do każdego stroju, natomiast w przypadku sztywnej stylizacji warto dobrać biżuterię z kamieni szlachetnych lub metali. Kamienie dodają uroku, można skorzystać z delikatnej bransoletki lub łańcuszka, co doskonale dopełni stylizację.

Zegarki

Dobre jakościowo i eleganckie zegarki pozwalają na dodanie charakteru każdej stylizacji, nawet biurowej. Nie warto żałować pieniędzy na dobry i wytrzymały zegarek, który powinien przyciągać uwagę i robić pozytywne wrażenie. Dłonie doskonale ozdobią zegarki na pasku lub ozdobnej bransolecie. Zegarek jest praktycznie zawsze widoczny spod mankiety koszuli.

Pierścionki

Stylizację biurową można dopełnić eleganckim pierścionkiem. Jeśli nie nosimy ich na co dzień, a posiadamy np. stare pierścionki po babci – warto założyć je do pracy. Dłonie będą wyglądać dzięki temu stylowo i niezwykle ciekawie. W zestawieniu z pierścionkiem (lub kilkoma) można poeksperymentować z innymi dodatkami, typu kolorowa apaszka wiązana na szyi lub delikatny wisiorek. 

Naszyjniki i kolczyki

W przypadku te biżuterii, zaleca się dobranie naszyjników do długości szyi. Ten zabieg pozwoli podkreślić atuty i ukryć mankamenty. Do krótkiej szyi dobierzmy długi naszyjnik, natomiast do krótkiej szyi – krótszy. Podobną zasadę warto stosować w przypadku noszenia kolczyków – tutaj trzeba zwrócić także uwagę na kształt twarzy. Kobiety z okrągłą i owalną twarzą powinny dobrać ozdoby o podłużnym kształcie, natomiast kobiety z pociągłą twarzą – małe i krótkie kolczyki. Do pracy nie należy zakładać zbyt długich kolczyków, gdyż mogą przeszkadzać. Sztuczna biżuteria jest jak najbardziej wskazana, jednak z zachowaniem pewnych reguł. Warto ją zakładać do sukienek letnich i kardiganów.

Biżuteria handmade

Biżuterię handmade znajdziemy w sklepach internetowych. Ta ciekawa opcja charakteryzuje się nowoczesnością i podążaniem za trendami. Kobiety pokochały tego typu biżuterię także dlatego, że można ją zrobić nawet samemu w domu. Wystarczy zaopatrzyć się w potrzebne materiały, zebrać niezbędne informacje odnośnie wykonania np. bransoletki i można się zabrać do dzieła. Nie każdy ma do tego talent, ale po odrobinie wprawy efekt może być zachwycający. Taka biżuteria sprawdzi się także w pracy, jednak wszystko z umiarem.

Do biurowej stylizacji warto dobrać ciekawe dodatki, które urozmaicą strój. Opcji jest wiele; modne zegarki, kolczyki lub naszyjniki bardzo dobrze dopełnią każdą stylizację. W tym przypadku nie warto zakładać ciężkiej i zbyt dużej biżuterii, gdyż efekt może być negatywny. Lepiej postawić na tradycję z domieszką nowoczesności i delikatności.

Biżuteria i dodatki do biurowej stylizacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry