Jak zorganizować zabawę w domu dla 4 latka

zabawy dla 4 latka

Organizacja wolnego czasu dzieciom w czasie epidemii, która ściągnęła dla nas wiele ograniczeń, może okazać się nie lada wyzwaniem. Do tej pory nasze pociechy w ciągu dnia przebywały w przedszkolu, a teraz czas ten musimy im zagospodarować w domu. Jak zorganizować czas 4-latkowi w sposób dla niego przyjemny i pożyteczny? Oto kilka pomysłów.

Nauka poprzez zabawę

Dziecko 4-letnie doskonale przyswaja wiedzę, jednak tradycyjna forma nauki może je szybko znudzić. Aby urozmaicić maluchowi proces uczenia się, warto zainwestować w pomoce naukowe w formie gier i zabaw. W ten sposób możemy uczyć dziecko języków obcych, pisania liter czy prostych działań matematycznych. W sklepach internetowych znajdziemy wiele propozycji zabawek naukowych, dzięki którym nauka będzie dla malucha fascynującą przygodę. Sa to różnego rodzaju gry interaktywne angażujące dziecko do wykonania danej akcji, dokonania odpowiedniego wyboru czy zrobienia prostego zadania. 

Domowa szkoła gotowania

Dzieci wilbiają brać udział we wszystkich czynnościach, w któe zaangażowani są rodzice, nawet w takie, które wydaja nam się nudne. Czemu by więc nie zaprosić naszej pociechy do wspólnego przyrządzania posiłków? Maluchy mogą wykonywać proste czynności takie jak mycie warzyw i owoców, dodawanie przypraw czy odmierzanie składników. Podczas tej, jakże odpowiedzialnej, pracy będą one zdobywały od nas cenną wiedzę na temat wartości odżywczych, rodzajów miar kulinarnych czy poszczególnych etapów przyrządzania danego posiłku. Po takim wspólnym przygotowywaniu obiadu możemy być pewni, że nasz 4-latek z wielkim apetytem zje całą porcję. 

Mały ogrodnik

To nic, jeśli nie dysponujemy przydomowym ogródkiem. Dziecku można zapewnić świetną ogrodniczą rozrywkę, przygotowując z nim domowy kącik ziołowy. Przygotujmy nasiona ulubionych ziół, a  następnie wspólnie z dzieckiem zasiejmy je i odstawmy do wykiełkowania. Proces siewu będzie idealnym momentem do tego, aby opowiedzieć maluchowi, w jaki sposób następuje wzrost rośliny, jakiej opieki ona potrzebuje oraz po jakim czasie z tego malutkiego nasionka wyrośnie aromatyczne zioło. Najważniejszym zadaniem naszego czterolatka będzie opieka nad ogródkiem. Będzie on musiał dbać o to, aby rośliny miały odpowiednią ilość wody, a także dostępu do światła dziennego. Niech codziennie sprawdza nasz ogródek, a gdy tylko zauważy pierwszy kiełek, niech natychmiast podzieli się z nami tą wspaniałą nowiną.

Gry planszowe dla 4 latka

Doskonałym sposobem na zajęcie dziecka 4 letniego w domu sa planszówki. Wybierzmy takie, w które będziemy mogli grać całą rodziną, ale koniecznie dopasujmy je do wieku naszego najmodszego członka rodziny. Polecane gry planszowe dla 4 latka, w które możemy grać całą rodziną to na pewno “Kółka i spółka” czy “Zaczarowany świat Trolli”.  Maluchy uwielbiają tego rodzaju gry, a jeśli weźmie w nich udział cała rodzina, będzie to dla nich świetna zabawa i najlepiej spędzony czas. 

W wymyślaniu zabaw i zajęć dla 4 latka w domu ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia, a jesli kupimy kilka akcesoriów w postaci pomocy naukowych czy gier, nasza pociecha każdego dnia będzie spędzała wolny czas w sposób ciekawy o rozwijający.

Jak zorganizować zabawę w domu dla 4 latka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry