Zakup roweru damskiego – o czym pamiętać?

rower damski

Jedną z niewątpliwie najzdrowszych bieżących trendów jest rosnąca popularność rowerów jako formy regularnego poruszania się po okolicy. Niezmiennie budowana przez instytucję tzw. rowerów miejskich – skutkuje także często pojawiającą się z wolna chęcią zainwestowania we własny rower.

Pierwsze momenty zastanowienia

Ten godny pochwały pomysł staje się jednak problematyczny, gdy przychodzi nam do samego kupna takiego pojazdu. Szczególnie zaś specyficzną kategorią wydają się być rowery damskie – i to właśnie im warto się przyjrzeć, przy okazji zastanawiając się nad bardziej ogólnymi elementami, na które warto zwracać uwagę przy kupnie własnego oprzyrządowania tego typu.

Mylące pozory oraz mierzenie sił na zamiary

Rower dla kobiety to kategoria na tyle swoista, by nie imały się jej utarte schematy. Pierwsze nasuwające się skojarzenie z popularną „damką” (rower z obniżoną rurą górną) nie stanowi często idealnego rozwiązania kwestii – owszem, tego typu modele czynią wsiadanie i zsiadanie znacznie prostszym, lecz w żadnym wypadku nie jest to decydujący czynnik dla wielu potencjalnych kobiecych użytkowniczek rowerów. Uroda samej konstrukcji jako takiej zdecydowanie może być bardziej „męska” – ważne jest tak naprawdę to, by mierzyć siły na zamiary i zdawać sobie sprawę z tego, czego oczekujemy od naszego pojazdu. Kobiety jak najbardziej korzystają również z typowych rowerów górskich, jednak nie jest on zdecydowanie dobrym rozwiązaniem w momencie, w którym nasz pojazd będzie użytkowany np. do przewożenia dziecka w foteliku. Decydujące są tutaj typowa zadaniowość i konkrety.

Rola ceny i pozostałe czynniki

Kuszącą opcją dla wszystkich kobiecych sympatyków dwóch kółek wydają się rowery „damskie” sprzedawane w hipermarketach; są wszak tanie, niejednokrotnie wyglądając stosunkowo zachęcająco. Także i tutaj pozory jednak mylą. Tego typu rowery znacznie szybciej się zużywają i nie dostarczają wiele przyjemności z jazdy. Za dobry bicykl warto jest sporo zapłacić, zyskując w zamian gwarancję jakości. Warto jest również spojrzeć na wagę naszego pojazdu.

W szczególności w wypadku kobiet nie może ona być zbyt wielka – jeśli mamy wnosić go np. na dane piętro w bloku, najlepiej jest dobrać rower, który po prostu uniesiemy. Idealnym rozwiązaniem są konsultacje indywidualne w sklepie rowerowym – warto jednak przyjść tam z pewnością odnośnie tego, czego oczekujemy od naszego pojazdu. To klucz nie bez powodu przewijający się przez cały tekst – najważniejsze to wiedzieć, czego się chce.

Zakup roweru damskiego – o czym pamiętać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry